Tomasz Bardziłowski przechodzi do Ipopemy

opublikowano: 17-02-2019, 22:00

Wiceprezes Vestor DM przechodzi do konkurencji. Zajmie się bankowością inwestycyjną.

Już nie wielki, szklany biurowiec przy jednej z głównych arterii Warszawy, ale położona również w centrum, kameralna kamienica, będzie miejscem pracy Tomasza Bardziłowskiego. Zaczynał w ABN Amro, potem był analitykiem w Credit Suisse First Boston, dyrektorem w DM BZ WBK, członkiem zarządów CAIB Securities i UniCredit CAIB. Stamtąd ponownie trafił do Credit Suisse na stanowisko dyrektora zarządzającego, by w listopadzie 2012 r. zostać wiceprezesem Vestor Domu

Tomasz Bardziłwoski był wiceprezesem Vestor DM przez sześć lat. Teraz przeszedł do Ipopemy Securities, ale do zarządu nie trafi.
Zobacz więcej

W NOWEJ ROLI:

Tomasz Bardziłwoski był wiceprezesem Vestor DM przez sześć lat. Teraz przeszedł do Ipopemy Securities, ale do zarządu nie trafi. Fot. Marek Wiśniewski

Maklerskiego. Z końcem stycznia 2019 r. został jednak wykreślony z KRS. 18 lutego zamelduje się zaś w Ipopemie Securities.

— Zostanie dyrektorem zarządzającym, ale nie członkiem zarządu. Będzie odpowiadał przede wszystkim za pozyskiwanie kapitału przez spółki giełdowe i pozagiełdowe oraz ich właścicieli — informuje Jacek Lewandowski, prezes i duży akcjonariusz Ipopemy Securities.

Raport za cały 2018 r. Ipopema Securities przekaże 29 marca. Wydaje się jednak, że działalność w segmencie bankowości inwestycyjnej jest w spółce pod dużą presją. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. przychody Ipopemy z tego biznesu wyniosły 5,9 mln zł. Rok wcześniej było to 14,9 mln zł. W tym samym czasie mimo marnych obrotów na giełdzie i odbierania krajowym domom maklerskim klientów przez zdalnych członków giełdy, przychody Ipopemy z pośrednictwa giełdowego spadły jedynie o 4,8 proc. W liczbach bezwzględnych wyniosły 17,1 mln zł.

Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Ipopema Securities raportowała 66,1 mln zł skonsolidowanych przychodów. To o 4,1 proc. mniej niż w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r. Jednocześnie z 2,8 mln zł zysku zrobiło się 4,3 mln zł straty. Na wynik netto niebagatelny wpływ miało jednak Ipopema TFI, którego jedynym właścicielem jest dom maklerski. Mimo wzrostu łącznych przychodów TFI o 8,2 proc., wzrost kosztów o 22,4 proc. przełożył się na stratę netto wysokości 1,1 mln zł. Rok wcześniej TFI miało 1,9 mln zł zysku, ponad dwa razy więcej niż usługi maklerskie i doradcze łącznie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu