Tomasz Misiak: Jestem osobą niewinną, nie zgadzam się z żadnym z postawionych zarzutów

  • DI
opublikowano: 15-10-2022, 08:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Tomasz Misiak, były senator PO i współzałożyciel spółki Work Service, został niedawno zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA i CBŚP w sprawie wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-19. Oświadczenie w sprawie postanowienia Sądu

Prokurator wnioskował o trzymiesięczny areszt dla Misiaka oraz innych osób zatrzymanych. Sąd odrzucił jednak wnioski o areszt. Tomasz Misiak wydał w tej sprawie oświadczenie, które publikujemy poniżej w całości.

Z ulgą przyjąłem decyzję Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia, dzięki której będę mógł odpowiadać z tzw. wolnej stopy. Jestem osobą niewinną, nie zgadzam się z żadnym z postawionych zarzutów i wiem, że przed niezawisłym sądem dowiodę swojej niewinności. Tak, jak nigdy nie uchylałem się od udziału w czynnościach prowadzonych przez sąd czy prokuraturę, tak i tym razem w oczywisty sposób będę pozostawać do pełnej dyspozycji wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania.

W tym miejscy pragnę przekazać wyrazy najgłębszej wdzięczności Przyjaciołom, którzy udzielali mi wsparcia i apelowali o możliwość odpowiadania z tzw. wolnej stopy. Szczególne słowa podziękowania kieruję do byłego Ambasadora Ukrainy Andrija Deszczycy, który nie zawahał się zwrócić do Sądu o „sprawiedliwe i dobre rozstrzygnięcie”. Gesty wykonane w tak trudnym czasie mają dla mnie szczególną moc. Jednocześnie z serca dziękuję za wsparcie Rodzinie, Przyjaciołom z Pracodawców RP, Polskiej Rady Biznesu i Corporate Connections.

Tomasz Misiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane