Toyota buduje kameleona

Cudeńko nazywa się roboczo Toyota FV2 i ma być efektem prac japońskich inżynierów nad samochodem-robotem

Samochód, który zmienia kolor zależnie od nastroju kierowcy albo proponuje kierunek, bazując na jego minach? To nie bajki przyszłości, ale rzeczywistość, którą Japończycy chcą zaprezentować na Tokyo Motor Show już w tym miesiącu.

FOT. Bloomberg
Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Cudeńko nazywa się roboczo Toyota FV2 i ma być efektem prac japońskich inżynierów nad samochodem-robotem, współpracującym z kierowcą m.in. za pomocą systemów rozpoznawania mowy i twarzy.

— Samochód będzie dostępny dla nadchodzącego pokolenia konsumentów, oswojonych od najmłodszych lat ze smartfonami i tabletami. Wiemy, że technologie tego typu są ciągle w fazie rozwoju, więc już teraz badamy, jak daleko możemy się posunąć w dziedzinie aut-humanoidów — powiedział Takeo Moriai z działu planowania produktów Toyoty.

Toyota dołączyła do firm motoryzacyjnych pracujących nad lepszym wykorzystaniem możliwości komputerów w prowadzeniu auta, m.in. w celu zredukowania liczby ludzkich błędów na drodze, aby uniknąć wypadków. W prace nad samojezdnym autem angażuje się coraz więcej podmiotów, w tym General Motors i powiązana z Google’em Mountain View.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Toyota buduje kameleona