Trudno wiążą koniec z końcem

DI, PAP
opublikowano: 28-09-2011, 06:45

Tylko co piąte gospodarstwo domowe w Polsce radzi sobie z utrzymaniem rodziny, wynika z Diagnozy Społecznej „Warunki i jakość życia Polaków”, przygotowanej przez zespół pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego, informuje „Gazeta Wyborcza”.

Ponad połowa badanych z trudem wiąże koniec z końcem (21 proc. – z trudnością, 34 proc. z pewnym trudem). Poważne trudności z utrzymaniem ma 18 proc. gospodarstw domowych – to o kilka punktów procentowych mniej niż jeszcze w 2007 r., ale już tyle samo, co w 2009 r.

Blisko 35 proc. rodzin twierdzi, że żyje oszczędnie i dzięki temu starcza im pieniędzy „na wszystko”. Ale takich rodzin jest mniej niż w latach ubiegłych. 2 proc. nie ma nawet na najtańsze jedzenie, 7 proc. (więcej o kilka punktów procentowych niż w ostatnich latach) ma na jedzenie, ale z ubraniem jest już kłopot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu