TUI zaczął latać z Modlina

opublikowano: 25-04-2019, 22:00

W czwartek odbył się pierwszy lot czarterowy z podwarszawskiego portu. Enter Air przewiózł nim klientów TUI do Tunezji.

W drugim tygodniu kwietnia „PB” informował, że na majówkę z Modlina wylecą pierwsi klienci TUI. Długi weekend tuż-tuż i wczoraj samolot Enter Air, polskiej linii czarterowej, wystartował do Hammametu w Tunezji. Rejsy będą wykonywane w czwartki od 25 kwietnia do 10 października. 29 maja nastąpi inauguracja kolejnych rejsów TUI Poland — do Antalyi w Turcji (loty w środy i soboty, również do października). 3 czerwca uruchomione zostaną loty do Tirany w Albanii (każdy poniedziałek do końca września).

Wczoraj z Modlina polecieli klienci TUI Poland, drugiego pod względem
przychodów w 2018 r. touroperatora. Zarząd portu zapowiada, że jeszcze w tym
roku pojawią się kolejne biura podróży.
Zobacz więcej

DZIEWICZY REJS:

Wczoraj z Modlina polecieli klienci TUI Poland, drugiego pod względem przychodów w 2018 r. touroperatora. Zarząd portu zapowiada, że jeszcze w tym roku pojawią się kolejne biura podróży. Fot. ARC

— Samolot do Tunezji poleciał pełny. Klienci są zainteresowani, rezerwują wyloty z Modlina — mówi Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland.

Enter Air będzie wykonywał jeden z lotów do Turcji. Drugi, a także operacje do Albanii, zrealizuje Ryanair Sun. O ile dla wywodzącego się z Irlandii przewoźnika Modlin jest znanym portem, bo wykonuje stąd przewozy regularne i ma tu bazę, to dla polskiej giełdowej linii czarterowej jest to nowość.

— Dla TUI z Modlina realizujemy pojedyncze rejsy. Latamy z ponad 230 portów. Jeśli klient zamawia lot z Islandii, to lecimy z Islandii, a jak zamawia z Modlina czy Radomia, to też lecimy. Nie zmienia to faktu, że najwięcej lotów na Mazowszu realizujemy z Lotniska Chopina. Jest to najwygodniejszy port dla pasażerów, dlatego zdecydowana większość wycieczek startuje właśnie z Okęcia — mówi Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.

„PB” informował wcześniej, że także Grecos jest bliski podpisania umowy z Modlinem.

— Start samolotu z pasażerami TUI Poland to prawdziwy przełom i początek zmian. Jesteśmy pewni, że to wydarzenie zainicjuje szybki rozwój połączeń czarterowych z naszego lotniska. Wciąż prowadzimy rozmowy o współpracy z innymi touroperatorami i wierzymy, że przyniosą one efekty w postaci uruchomienia nowych kierunków jeszcze w tym roku — mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa- Modlin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy