Tusk: PO musi być traktowana przez PiS jako równy partner

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 13:55

Platforma Obywatelska chciałaby, aby propozycje dotyczące programu rządu i jego składu pokazywały wyraźnie, że PO jest równym partnerem dla PiS - powiedział we wtorek dziennikarzom szef Platformy Donald Tusk. "Równymi partnerami w tym sensie, w jakim pokazały to wybory. Zwycięzca ma premiera, ale musi szanować swojego partnera" - dodał lider PO.

Platforma Obywatelska chciałaby, aby propozycje dotyczące programu rządu i jego składu pokazywały wyraźnie, że PO jest równym partnerem dla PiS - powiedział we wtorek dziennikarzom szef Platformy Donald Tusk. "Równymi partnerami w tym sensie, w jakim pokazały to wybory. Zwycięzca ma premiera, ale musi szanować swojego partnera" - dodał lider PO.

Podkreślił też, że na wieczornym spotkaniu z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim chciałby rozmawiać o kwestii obsady stanowiska marszałka Sejmu. PO zgłosiła jako swego kandydata Bronisława Komorowskiego. PiS go jednak nie akceptuje. Ze strony polityków PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego, padały ostatnio opinie, że to Tusk mógłby objąć funkcję marszałka Sejmu.

Tusk zaznaczył, że nie zmienił swej jak najlepszej opinii o kandydaturze. "Ale - jak państwo wiecie - Bronisław Komorowski jest też bardzo odpowiedzialnym człowiekiem i nieproszony już powiedział, że jeśli będzie problem z jego kandydowaniem, jeśli on miałby utrudnić poważną rozmowę, to on jest gotów choćby w tej chwili zrezygnować" - powiedział lider PO.

Dodał, że chciałby dokładnie wiedzieć "czemu ma służyć pewna konstrukcja personalna: czy dobremu rządowi, czy utrudnianiu życia Platformie" i czego gwarancją ma być jego kandydatura.

"Jeśli propozycje Jarosława Kaczyńskiego mają na celu osłabienie Platformy, to w sposób oczywisty nie będę w tym uczestniczył" - zapowiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: PO musi być traktowana przez PiS jako równy partner