Tusk wyróżniony przez niemieckich wydawców czasopism

DI, PAP
opublikowano: 10-11-2011, 16:08

Premier Donald Tusk został laureatem przyznanej przez Związek Niemieckich Wydawców Czasopism (VDZ) nagrody "Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku 2011" - poinformował w czwartek VDZ.

Wyróżnienie za zasługi dla integracji europejskiej zostanie wręczone 17 listopada w Berlinie. Według biura prasowego VDZ nagrodę w imieniu Tuska odbierze pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski, a laudację wygłosi w przesłaniu wideo przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso.

"Donald Tusk pokazał, że suwerenne rozumienie własnego kraju i społeczeństwa można pogodzić z solidarną i proeuropejską polityką modernizacji. Dlatego tym wyróżnieniem chcemy podkreślić polityczne zaangażowanie Tuska na rzecz wspólnoty europejskiej i międzynarodowej" - powiedział dyrektor VDZ Wolfgang Fuerstner, cytowany w komunikacie organizacji wydawców.

"Polska i jej polityczne przywództwo są dziś europejskim wzorem" - dodał.

W komunikacie wskazano również, że Polska najlepiej spośród krajów UE poradziła sobie w czasie kryzysu finansowego i gospodarczego w latach 2008 i 2009. "Na przekór kryzysowi mieszkańcy Polski głosowali w wyborach parlamentarnych w 2011 r. za przyjaznym sąsiedztwem, dając wyraźny sygnał przynależności Polski do wspólnoty europejskiej. Szczególnie w trudnych czasach, jak obecne, zaprzyjaźnione państwa UE uważają to za historycznie szczęśliwe wydarzenie" - powiedział Fuerstner.

"Złota Wiktoria dla Europejczyka Roku" jest jedną z kategorii nagród "Złotej Wiktorii", którą Związek Niemieckich Wydawców Czasopism honoruje wybitne osobistości za zaangażowanie społeczne, polityczne, kulturalne i gospodarcze. W zeszłym roku statuetkę rzymskiej bogini zwycięstwa dla Europejczyka Roku otrzymał Barroso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tusk wyróżniony przez niemieckich wydawców czasopism