Ujazdowskie po nowemu

PAP
opublikowano: 25-09-2009, 06:23

Drogowcy pucują stołeczne Aleje Ujazdowskie przed inauguracją

- "Życie Warszawy" pisze, że we wtorek dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grażyna Lendzion planuje odebrać od wykonawcy ulicę po remoncie. Przy okazji odbędzie się próba iluminacji. Jak ustaliło "ŻW", w przyszłym tygodniu nowym deptakiem ma się przespacerować w towarzystwie dziennikarzy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

None
None

W Al. Ujazdowskich wzdłuż jezdni, przystanków i przejść dla pieszych zostały zamontowane "bąble" dla niewidomych. Właśnie takich Metro Warszawskie wciąż nie instaluje na swoich stacjach, tłumacząc się brakiem stosownego rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury.

Dzięki remontowi odsłonięty i wyeksponowany został też pomnik Romana Dmowskiego w narożniku między Al. Ujazdowskimi a al. Szucha, który wcześniej był ukryty w gęstwinie krzaków.

Większość spacerowiczów spotkanych przez "ŻW" w Al. Ujazdowskich chwaliła metamorfozę kolejnego odcinka Traktu Królewskiego. Przebudowa Al. Ujazdowskich pochłonęła 18,3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane