Rosyjska armia atakuje obiekty wojskowe w całej Ukrainie

  • PAP
opublikowano: 24-02-2022, 05:24

Rosyjska armia atakuje obiekty wojskowe w całej Ukrainie - pisze Interfax-Ukraina. W Kijowie korespondentka PAP słyszała nad ranem eksplozje. Media piszą o wybuchach w Odessie i Charkowie.

Wtargnięcie rozpoczęło się - oświadczył Anton Heraszczenko, przedstawiciel MSW Ukrainy. Trwają ataki rakietowe na centra dowodzenia, lotniska, wojskowe składy w Kijowie, Charkowie, Dnieprze.

Trwają artyleryjskie ostrzały granicy - dodał.

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał ukraińskich wojskowych do złożenia broni i niewykonywania „przestępczych rozkazów”.

Władimir Putin, fot. Bloomberg
Władimir Putin, fot. Bloomberg

Władze Ukrainy Putin nazwał „juntą, która działa przeciwko narodowi” oraz „neonazistami”, którzy przejęli władzę.

Prezydent Rosji ogłaszając w czwartek operację wojskową w Donbasie, powiedział, że "zagospodarowanie" Ukrainy przez NATO jest nie do zaakceptowania i że NATO tworzy "fundamentalne zagrożenie" dla Rosji rozszerzając się na wschód.

Wywołuje to szczególne zaniepokojenie Rosji - dodał.

Putin powiedział, że w przypadku zagranicznej ingerencji Rosja zareaguje natychmiast. Dodał, że za przelew krwi będzie odpowiedzialny naród ukraiński.

Putin stwierdził, że ogłosił początek "specjalnej operacji wojskowej", by "zdemilitaryzować" i "zdenazyfikować" Ukrainę.

Media informują też o rosyjskim desancie morskim w Mariupolu i Odessie.

Z lotniska Boryspil ewakuowani są pasażerowie i pracownicy. Media informowały, że w okolicy słychać strzały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane