Unijna agencja zaleca, by nie jeść surowych jaj i drobiu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 21:29

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywnościowego zaleci w środę konsumentom, by unikali jedzenia jaj i drobiu na surowo w celu zapobieżenia szerzeniu się ptasiej grypy - powiedział przedstawiciel agencji, potwierdzając doniesienia prasowe.

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywnościowego zaleci w środę konsumentom, by unikali jedzenia jaj i drobiu na surowo w celu zapobieżenia szerzeniu się ptasiej grypy - powiedział przedstawiciel agencji, potwierdzając doniesienia prasowe.

    Groźny wirus ptasiej grypy H5N1 pojawił się najpierw w Azji, ale przenosi się szybko w kierunku zachodnim na skrzydłach migrujących ptaków.

    Na ludzi przenosi się trudno: tysiące przypadków choroby wśród drobiu w Azji dało 120 zachorowań wśród ludzi, w tym ok. 60 zakończonych zgonem.

    "Nie mamy żadnych dowodów, że wirus może się przenosić przez żywność, ale również nie możemy tego wykluczyć" - powiedział wicedyrektor Agencji Herman Koeter niemieckiemu dziennikowi "Frankfurter Allgemeine Zeitung". 

    "Jeśli nie będzie się jeść surowych jaj i zawsze będzie się starannie gotować mięso drobiowe, nie będzie problemów" - dodał Koeter w wywiadzie opublikowanym we wtorek na stronie internetowej gazety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Unijna agencja zaleca, by nie jeść surowych jaj i drobiu