UOKiK skierował do II etapu postępowanie w sprawie Cyfrowego Polsatu i Netii

  • PAP
opublikowano: 02-02-2018, 10:14
aktualizacja: 02-02-2018, 10:16

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Cyfrowy Polsat kontroli nad Netią - poinformował w piątek Urząd. Dodano, że przed wydaniem decyzji UOKiK przeprowadzi badanie rynku płatnej telewizji.

"W opinii UOKiK przedsiębiorcy prowadzący działalność na rynku dostępu do płatnej telewizji rywalizują o klienta, niezależnie od tego, w jaki sposób dostarczają usługę (w tej sprawie Cyfrowy Polsat poprzez platformę satelitarną, a Netia za pomocą sieci kablowej). Konsument otrzymuje bowiem porównywalną usługę. Natomiast w ujęciu geograficznym rynek zależny jest od stosowanej technologii. Dla operatorów platform satelitarnych jest to co do zasady rynek krajowy, a dla operatorów kablowych rynek ten ograniczony jest zasięgiem sieci i stanowi obszar miasta lub miejscowości" - napisano w komunikacie UOKiK.

"Urząd musi przede wszystkim sprawdzić udziały Cyfrowego Polsatu, Netii oraz ich konkurentów na lokalnych rynkach. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie przez UOKiK badania tego rynku" - dodano.

UOKiK podał, że rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana.

Wniosek Cyfrowego Polsatu o zgodę na przejęcie Netii wpłynął do UOKiK 21 grudnia 2017 r. Działalność przedsiębiorców pokrywa się m.in. w zakresie usług dostępu do płatnej telewizji, internetu mobilnego oraz telefonii komórkowej.

5 grudnia Cyfrowy Polsat wezwał do sprzedaży 119.349.971 akcji Netii, stanowiących 34,24 proc. kapitału zakładowego, oferując po 5,77 zł za papier. Dzień wcześniej poinformował o zamiarach kupna pakietu ok. 32 proc. akcji Netii od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN, także za 5,77 zł za papier, czyli za łącznie 638,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu