Czytasz dzięki

Ursus w górę. Jest kontrakt i zgoda rady wierzycieli

opublikowano: 30-08-2019, 10:07

Notowania Ursusa zwyżkują po tym, jak spółka poinformowała o podpisaniu kontraktu na dostawę ponad 1 tys. przyczep dla Möre Maskiner AB.

Łączna wartość kontraktu to 21,84 mln zł, a dostawy będą realizowane do końca czerwca 2021 r.

Ursus
Zobacz więcej

Ursus fot. Jacek Szydłowski/Forum

'W okresie obowiązywania kontraktu oraz w okresie roku od ostatniej dostawy, strony zapewniły sobie wzajemne prawo wyłączności, co oznacza, że Emitent nie będzie oferować przyczep w Szwecji za pośrednictwem podmiotu innego niż Möre Maskiner AB, a Möre Maskiner AB nie będzie sprzedawał i dystrybuował w Szwecji przyczep innych niż te kupione od Emitenta" - zaznaczono.

W oddzielnym komunikacie spółka podała, że rada wierzycieli podjęła uchwałę, w której poparła wniesienie zażalenia na postanowienie sądu rejonowego w Lublinie o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego. 

Rada poparła też dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyśpieszonego postępowania układowego, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane