USA: kobieta straciła pracę za brzydki gest wobec prezydenta

opublikowano: 07-11-2017, 13:32
aktualizacja: 07-11-2017, 13:34

Juli Briskman została zwolniona za to, że wykonała obraźliwy gest w kierunku prezydenta Donalda Trumpa, informuje Huffington Post.

W ubiegłym tygodniu Briskman jechała na rowerze po drodze, którą odjeżdżała z pola golfowego kolumna aut prezydenta Donalda Trumpa. Kobieta pokazała środkowy palec w jej kierunku. Pechowo uwiecznił to fotograf prezydenta, a zdjęcie stało się przebojem mediów. Niestety, pracodawca kobiety, spółka Akima, jest dostawcą rządu USA. Zdecydował się w zatem zwolnić Briskman zarzucając jej naruszenie polityki dotyczącej mediów społecznościowych. Chodziło o to, że kobieta umieściła fatalne zdjęcie jako swoje profilowe na Twitterze i Facebooku. Nie pomogły tłumaczenia, że kobieta nie była w pracy kiedy ją sfotografowano. Przedstawiciele spółki dali jej do zrozumienia, że obawiali się, iż epizod może mieć negatywny wpływ na biznes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Huffington Post

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / USA: kobieta straciła pracę za brzydki gest wobec prezydenta