Vienna Insurance Group ma zgodę na przejęcie Skandia Życie i IICS/Polska

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Vienna Insurance Group spółek Skandia Życie oraz IICS/Polska, podał Urząd.

Skandia Życie jest towarzystwem ubezpieczeniowym, działającym w zakresie ubezpieczeń na życie. IICS/Polska to spółka serwisowa, stanowiąca wsparcie administracyjne oraz operacyjne dla Skandia Życie, podano w komunikacie.W listopadzie ub.r. Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) podała, że podpisała umowę przejęcia 100% akcji Skandia Życie TU od Skandia Retail Europe Holding GmbH - członka Old Mutual Group. Strony uzgodniły, że nie ujawnią wartości transakcji.W I poł. 2013 r. Skandia Poland miało składkę przypisaną w wysokości ok. 45 mln euro, co dawało jej 14. miejsce na polskim rynku ubezpieczeń życiowych, podano także. Skandia Poland działa na polskim rynku od 14 lat. Obecnie zatrudnia 150 osób.Vienna Insurance Group posiada w Polsce trzy spółki działające w segmencie ubezpieczeń majątkowych i osobowych: Benefia, Compensa i Interrisk oraz trzech ubezpieczycieli życiowych: Benefia Life, Compensa Life i Polisa Life.

book icon
Artykuł dostępny dla subskrybentów i zarejestrowanych użytkowników
REJESTRACJA
SUBSKRYBUJ PB

Chcesz przeczytać ten artykuł? Zarejestruj się!

Subskrypcja PB

Rejestrując się, otrzymasz limitowany dostęp do ograniczonej puli artykułów publikowanych w serwisie pb.pl. W ramach usługi będziemy mogli przesyłać Ci newslettery przygotowane przez redakcję "Pulsu Biznesu". Zawsze możesz zrezygnować z usługi poprzez usunięcie swojego konta z serwisu. Możesz to zrobić wysyłając e-mail na adres prenumerata@pb.pl.

Jeżeli chcesz uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów, zostań naszym subskrybentem.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska). Klauzula informacyjna w pełnej wersji dostępna jest tutaj