Volkswagen ma ok. 300 tys. diesli na parkingach w USA

opublikowano: 30-03-2018, 07:10
aktualizacja: 30-03-2018, 07:11

Volkswagen wykupił już w USA od właścicieli 335 tys. aut z silnikami diesla. Od miesięcy trzyma je na parkingach, pisze Reuters powołując się na dokumenty sądowe.

Z danych sądowych, do których dotarł Reuters wynika, że do końca 2017 roku Volkswagen wykupił 335 tys. aut z silnikami diesla. Sprzedał 13 tys. i zniszczył 28 tys.
Wykup aut z silnikami diesla to skuter afery, która wybuchła po ujawnieniu, że niemiecki koncern manipulował pomiarem emisji spalin w produkowanych samochodach. Volkswagen ma 37 wielkich parkingów w USA, gdzie stoją wykupione przez niego auta. Są wśród nich m.in. stadion w Detroit, czy były zakład papierniczy w Minnesocie. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Te auta są przechowywane tymczasowo i rutynowo przeglądane aby mieć pewność, że utrzymają długoterminową sprawność i jakość, by mogły zostać znów wprowadzone do handlu lub eksportowane kiedy regulatorzy w USA zatwierdzą wprowadzone modyfikacje dotyczące emisji – powiedziała Reutersowi Jeannine Ginivan, rzeczniczka Volkswagena.

Niemiecki koncern zgodził się wydać ponad 25 mld USD w USA na zaspokojenie roszczeń konsumentów, regulatorów i dilerów. Zobowiązał się wykupić ok. 500 tys. aut nie spełniających norm w USA. Ma to trwać do końca 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Volkswagen ma ok. 300 tys. diesli na parkingach w USA