W Azji spadki po danych z rynku nieruchomości USA

opublikowano: 07-09-2007, 08:37

Na giełdach w Azji spadki. Inwestorzy obawiają się, że jest jeszcze daleko do zakończenie kryzysu na amerykańskim rynku finansowym.

W Tokio Nikkei tracił na zamknięciu 0,8 proc. W skali tygodnia stracił 2,7 proc. Topix spadł w piątek o 0,7 proc., a przez tydzień o 3,2 proc. Regionalny Morgan Stanley Capital International Asia-Pacific Index tracił 0,3 proc. ok. 15.00 w Tokio. Spośród 10 wskaźników branżowych najmocniej spadała wartość indeksu spółek finansowych.

Inwestorzy pozbywali się akcji banków po wiadomości o rekordowej liczbie zajęć nieruchomości w USA w II kwartale. W Tokio spadł kurs Mizuho Financial Group, drugiego japońskiego kredytodawcy. Na giełdzie w Hongkongu taniały akcje HSBC Holdings, a na południowokoreańskiej w dół poszła cena akcji Shinhan Financial Group. Taniały akcje eksporterów. W Tokio spadł kurs Toyoty, w Seulu staniał Samsung Electronics, a w Hongkongu Li & Fung, pośredniczący w handlu między azjatyckimi spółkami i amerykańskim gigantem detalu, Wal-Mart.
MD  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu