W USA duże wzrosty

Jakub Ozdowski
opublikowano: 02-09-2008, 16:17

Wzrosty na kontraktach terminowych przełożyły się na dodatnie otwarcie amerykańskich parkietów. Spadający popyt na  ropę zdecydowanie stymuluje podaż na notowaniach surowca. Taniejąca gwałtownie baryłka wyraźnie poprawia nastrój inwestorów.

Liderem na pewno jest dzisiaj branża finansowa. CitiGroup  rośnie o 3,9 proc. Lehman Brothers zyskuje 5,9 proc. Ostatnie ofiary kryzysu na rynku nieruchomości radzą sobie również bardzo dobrze. Freddie Mac oraz Fannie Mae zyskują ponad 10 proc. W tyle nie pozostaje zarówno Bank of America, wspinając się o prawie 7 proc.

Po zielonej stronie rynku wśród indeksów branżowych prowadzą linie lotnicze rosnąc o ponad 12 proc. Wśród nich liderem jest UAL, który poszedł w górę już o prawie 20 proc. Wtóruje im wskaźnik spółek medialnych zyskując ponad 7 proc. Balastem dzisiejszych notowań za oceanem są spółki surowcowe. Niezależny indeks ropy i gazu traci na wartości 6,07 proc. Firmy z przemysłu wydobywczego fatalnie rozpoczęły dzisiejszą sesję. Starają się jednak odrobić straty. Do tej pory zjechały o 5,44 proc.
 
Najmocniej zieleni się Dow Jones, który na otwarciu zyskuje 1,83 proc. Potem w kolejce ustawia się Nasdaq rosnąc o 1,65 proc. Dzisiejszy peleton zamyka S&P 500 z 1,31 proc. wzrostem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Ozdowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W USA duże wzrosty