Wakacje po pandemii [PODCAST]

opublikowano: 22-07-2022, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jak wyglądają wakacje po pandemii? Bez koronawirusa, ale za to z drożyzną i odwołanymi lotami.

Wakacje w pełni. Dla tych, którzy jeszcze przed i dla tych, którzy już wrócili, garść informacji o tegorocznym urlopie Polaków. O czym rozmawiają w internecie polscy turyści, dowiemy się od Agnieszki Uby z SentiOne. Zdradzę jedną rzecz: pytają, gdzie są hotele, w których nie spotkają Rosjan. Połowa Polaków w ogóle nie pojedzie na wakacje. Mimo to chętnych na wyjazdy zagraniczne z biurami podróży jest dużo, choć rekordowych 3,2 mln z 2019 r. pewnie nie uda się pobić – mówi Marzena Buczkowska-German z portalu Wakacje.pl. Choć średnia cena wyjazdu jest o 800 zł wyższa niż rok temu, to marże touroperatorów spadną – przewiduje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. Czy Polacy jadą nad Bałtyk, nad którym w zeszłym roku można było sprzedać nawet schowek na szczotki – na ten temat mówi Tomasz Machała, prezes Nocowanie.pl. Dlaczego duże lotniska mają problemy i kiedy się one skończą – tego dowiemy się od Grzegorza Polanieckiego, członka zarządu Enter Air, linii czarterowej, która w pandemii nie zwalniała pracowników.

Zapraszam na podcast Wakacje po pandemii.

Agnieszka Uba SentiOne 1'27"

Marzena Buczkowska-German Wakacje.pl 10'07"

Piotr Henicz Itaka 22'14"

Grzegorz Polaniecki Enter Air 32'06"

Tomasz Machała Nocowanie.pl 44'21"

Zakończenie 53'50"

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane