Warszawa wraca do normalności po niedzielnej ulewie

Polska Agencja Prasowa SA
07-08-2006, 14:17

Sytuacja po intensywnych opadach deszczu w Warszawie wraca do normy; otwarto dla ruchu zalane w niedzielę ulice i tunele.

Sytuacja po intensywnych opadach deszczu w Warszawie wraca do normy; otwarto dla ruchu zalane w niedzielę ulice i tunele.

"Nie ma żadnych zamkniętych ulic, tam gdzie się pojawiły wyrwy, są tylko ograniczenia w ruchu" - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzanie Kryzysowego w Warszawie Jacek Rybak.

"W poniedziałek do godziny 12 zostało przyjętych tylko 11 zgłoszeń od mieszkańców stolicy" - powiedział rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Witold Łabajczyk. Są to drobne interwencje, jak np. wypompowywanie wody z piwnic.

Najpoważniejszą akcją warszawskich strażaków jest, trwające od rana, wypompowywanie wody z terenu budowy przy ul. Śródziemnomorskiej. Według Łabajczyka, podtopienia pojawiają się tam od lat wskutek obniżonego terenu w tym miejscu.

Jak zapewnił w pponiedziałek dyżurny miasta, "nie ma dzisiaj większych zgłoszeń". Były trzy wezwania do awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: Tamki z Dobrą, Wilanowskiej z Puławską i Powstańców Śląskich z Górczewską.

Dyżurny miasta informował wcześniej, że w wyniku ulewy w stolicy zalanych było wiele ulic i tuneli pod wiaduktami. Zgłaszane były także przypadki przeciekających dachów budynków, na których prowadzone są remonty, a które nie zostały odpowiednio zabezpieczone.

Do usuwania awarii uruchomiono wszystkie służby miejskie: Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta, warszawskie wodociągi, straż pożarną, władze dzielnic.

Jak dowiedziała się PAP w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w nocy z soboty na niedzielę w Warszawie spadło ponad 38 milimetrów deszczu.

Według dyżurnego synoptyka z IMGW Marii Waliniowskiej, w poniedziałek w Warszawie powinno pokazać się słońce, a opady mogą być już tylko przelotne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawa wraca do normalności po niedzielnej ulewie