Wielka Brytania: zakaz plastikowych mikrogranulek wszedł w życie

opublikowano: 09-01-2018, 11:52
aktualizacja: 09-01-2018, 11:53

W Wielkiej Brytanii zaczął obowiązywać zakaz stosowania w produktach mikrogranulek z plastiku. Jego celem jest ograniczenie zanieczyszczenia oceanów, informuje Sky News.

Mikrogranulki są stosowane w setkach produktów kosmetycznych, m.in. żelach pod prysznic. Szacuje się, że nawet 51 bln mikrogranulek znajduje się już oceanach. Jedno opakowanie żelu pod prysznic może zanieczyścić morze aż 100 tys. mikrogranulek. Są one zjadane przez zwierzęta morskie, w tym takie, które trafiają na nasze stoły.
Minister środowiska Therese Coffey powiedziała Sky News, że zakaz stosowania mikrogranulek jest częścią większego planu, którego celem jest ograniczenie skażenia środowiska plastikiem.

Zobacz więcej

youtube.com

Branża kosmetyczna przestawiła się na stosowanie mikrogranulek z alternatywnych, biodegradowalnych materiałów. Ilość produktów zawierających mikrogranulki z plastiku jest jednak tak duża, że nie znikną ze sklepowych półek aż do lipca, informuje Sky News.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Sky News

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu