Wiosna jest świetną porą na zaciągnięcie pożyczki

Urszula Chojnacka
opublikowano: 20-04-2001, 00:00

Wiosna jest świetną porą na zaciągnięcie pożyczki

Nie tylko malejące oprocentowanie kredytów, ale także dodatkowe promocje w bankach mają zachęcić klientów do zaciągania pożyczek. Do niedawna banki proponowały kredyty na zimowy wypoczynek, potem pożyczki z okazji świąt, a teraz przyszła kolej na wiosnę.

Wiosenne pożyczki znaleźć można w większości średnich i dużych banków. I tak Bank Przemysłowo-Handlowy oferuje do 30 czerwca sezonowy kredyt, który można zaciągnąć maksymalnie na 18 miesięcy. Oprocentowanie, przy odsetkach pobieranych z góry, waha się od 9,99 proc. w przypadku kredytu udzielanego na dziewięć miesięcy, do 11,99 proc., gdy okres kredytowania wynosi 18 miesięcy. Kwota pożyczki może wynosić od 2 do 15 tys. zł. Prowizja waha się od 0,75 proc. do 2 proc. w przypadku osób, które mają ROR w PBK, a od 2 do 3 proc. dla pozostałych klientów. Spłata pożyczki odbywa się na zasadzie jednorazowej spłaty odsetek w dniu podpisania umowy, natomiast spłata kapitału następuje w równych miesięcznych ratach. PBK rozpatruje wnioski w ciągu dwóch dni.

Invest-Bank proponuje klientom kredyt wiosenny, którego oprocentowanie wynosi 0 proc., wysoka jest jednak prowizja pobierana przez bank: 7 proc. kwoty kredytu dla klientów banku i 7,5 proc. dla pozostałych osób. Minimalna kwota pożyczki wynosi 500 zł, maksymalna — 1,5 tys. zł, a okres spłaty — sześć miesięcy. Uzyskanie kredytu wymaga udokumentowania miesięcznych dochodów netto i podpisania weksla przez jednego poręczyciela. W przypadku posiadaczy ROR-u Invest-Konto bank nie jest konieczny poręczyciel, jeżeli miesięczne wpływy z ostatnich trzech miesięcy wyniosły minimum 800 zł. Wnioski o kredyt są rozpatrywane w ciągu trzech dni roboczych.

Także Bank Śląski wprowadził do swojej oferty okazjonalną pożyczkę wiosenną, z której można korzystać do 31 maja. Jej oprocentowanie wynosi 17,9 proc., a kwota może wahać się od od 1 do 5 tys. zł. Prowizja wynosi od 4 proc. dla osób, które mają w Banku Śląskim konto od co najmniej 12 miesięcy, do 6 proc. dla klientów, którzy nie korzystają z usług BSK. Zabezpieczeniem pożyczki jest weksel in blanco w przypadku pożyczki do 3 tys. zł lub weksel poręczony przez jedną osobę dla kredytów powyżej 3 tys. zł. CU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu