Wirecard pozyskuje 900 mln EUR od japońskiego Softbanku

opublikowano: 24-04-2019, 10:49

Japoński Softbank Group Corp kupi 5,6 proc. udziałów w Wirecard za około 900 mln, podała w środę niemiecka firma.

Akcje Wirecard skoczyły o 10 proc. wspinając się na szczyt niemieckiego indeksu blue-chip. Analitycy z zadowoleniem przyjęli inwestycję jako wotum zaufania do biznesu, które pozwoli monachijskiej firmie rozszerzyć działalność w Azji.

Wirecard
Wirecard
Bloomberg

Zgodnie z umową, Wirecard wyemituje obligacje wyłącznie na rzecz podmiotu powiązanego z Softbankiem, które po pięciu latach zamienione zostaną na 6,92 miliona akcji Wirecard, co obecnie stanowi około 5,6 proc. udziałów spółki.

Cena 130 EUR za akcję stanowi 5-procentową premię wobec kursu zamknięcia we wtorek. Akcjonariusze będą głosować nad emisją obligacji na dorocznym posiedzeniu 18 czerwca.

Założona w 1999 r. firma Wirecard, w zeszłym roku wypchnęła z indeksu DAX  bank Commerzbank. Spółka skorzystała bowiem z przyspieszającego globalnego trendu w płatnościach cyfrowych napędzanych przez handel elektroniczny.

Jednak od początku września wartość akcji spadła o około 38 proc. w związku negatywnymi nastrojami wywołanymi publikacjami „Financial Times”, z których wynikało, że spółka zawyżała przychody z działalności na rynku azjatyckim.
W zeszłym miesiącu Wirecard poinformował, że zewnętrzna kancelaria prawna badająca sprawę jest zdania, że pracownicy w singapurskim biurze firmy mogli popełnić przestępstwo, jednak nie było one istotne dla sytuacji finansowej niemieckiej firmy.

Wirecard i Softbank poinformowały, że podpisały również strategiczne partnerstwo w zakresie płatności cyfrowych.

W ramach tej współpracy Softbank pomoże Wirecard w ekspansji w Japonii i Korei Południowej oraz stworzy możliwości współpracy z innymi spółkami w swoim portfolio w takich obszarach jak analiza danych/AI oraz innowacyjnych cyfrowych usług finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane