Czytasz dzięki

Włochy grożą zablokowaniem Ryanaira

opublikowano: 06-08-2020, 11:13

Włoski urząd lotnictwa cywilnego ENAC zagroził zamknięciem Ryanair dostępu do portów lotniczych w kraju, informuje Reuters.

ENAC zarzuca największej europejskiej taniej linii lotniczej, że nie stosuje się do wymagań wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa. Włosi twierdzą, że irlandzki przewoźnik notorycznie narusza wprowadzone przez władze regulacje mające hamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i chronić pasażerów. ENAC ostrzegł, że jeśli Ryanair będzie nadal naruszał regulacje, zablokuje mu dostęp do wszystkich 29 portów, do których latają jego samoloty.

Ryanair oświadczył, że zarzuty stawiane przez ENAC nie mają potwierdzenia w faktach. Irlandzka linia przekonuje, że cały czas dąży do utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i załóg swoich samolotów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane