Wojciech Kruk nie wyklucza dalszego zwiększenia udziałów w Vistuli

PAP
25-03-2009, 15:26

Wojciech Kruk, kontrolujący 10 proc. akcji Grupy Vistula, nie wyklucza dalszych zakupów akcji tej firmy, ale nie ma planów zwiększenia udziałów do progu 33 proc. - poinformował w środę Wojciech Kruk.

"Nie wykluczam zwiększenia zaangażowania w Vistulę, jednak czy to będzie to 15, czy 16 proc. nie robi mi różnicy. Nie ma takiej potrzeby, aby doszedł do progu 33 proc." - powiedział Kruk.

Wojciech Kruk stał się znaczącym akcjonariuszem Grupy Vistula po połączeniu tej firmy z firmą jubilerską W.Kruk. Nie wyklucza on, że w przyszłości do grupy dołączy też inna giełdowa firma, Alma Market, należąca do Jerzego Mazgaja.

"Połączenie Vistuli z Alma Market to temat na najbliższe lata, ale kryzys go oddala. Pomysł nie jest zły, będzie to jednak bardziej zależało od pana Mazgaja i przekonania do tego reszty akcjonariuszy" - powiedział Kruk.

Alma Market ma 7,67 proc. akcji Vistuli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wojciech Kruk nie wyklucza dalszego zwiększenia udziałów w Vistuli