Czytasz dzięki

Wojsko szybciej zwolni częstotliwości dla telewizji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-09-2005, 17:44

Minister obrony Jerzy Szmajdziński zdecydował przyspieszyć proces zwalniania na potrzeby naziemnej telewizji nadawanej w systemie cyfrowym częstotliwości używanych przez wojsko - poinformowało w środę MON.

Minister obrony Jerzy Szmajdziński zdecydował przyspieszyć proces zwalniania na potrzeby naziemnej telewizji nadawanej w systemie cyfrowym częstotliwości używanych przez wojsko - poinformowało w środę MON.

    Intencją ministra jest - podało Centrum Informacyjne MON - osiągnięcie pełnego pokrycia obszaru kraju sygnałami programów telewizyjnych; braki występują obecnie głównie w województwach podkarpackim, małopolskim i dolnośląskim.

    Szybciej niż zakładano zostaną też zwolnione na potrzeby tv cyfrowej kanały 43-47, 54 i 55, stanie się to w ciągu roku-półtora. Koszty tej operacji zostaną uwzględnione w planie modernizacji technicznej sił zbrojnych na rok 2006.

    Pierwotnie zakładano, że zgodnie z porozumieniem między MON i Urzędem Regulacji Telekomunikacji i Poczty, ostatnia częstotliwość zostanie udostępniona w 2017 roku.

    W czerwcu Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty przekazał do dyspozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pierwsze częstotliwości, umożliwiające naziemne nadawanie cyfrowego sygnału telewizyjnego. Pierwsze nadajniki mają zostać uruchomione na Mazowszu i w Wielkopolsce, obejmując zasięgiem ok. 6 mln mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane