Czytasz dzięki

Wtorek na rynkach finansowych (RELACJA)

opublikowano: 07-04-2020, 07:56

Zapraszamy do śledzenia relacji z wydarzeń na rynkach finansowych. Akcje, obligacje, waluty i surowce.

22:10  Choć zapowiadało się na kolejną wzrostową sesję na Wall Street, jej druga połowa rozczarowała i przyniosła w efekcie czerwone odcienie indeksów na finiszu. Na szczęście przecena nie była zbyt bolesna. Więcej...

20:45  Obniżenie prognozy cen przez EIA wymusiło kolejną mocną przecenę notowań ropy. Odmiana WTI straciła we wtorek 9,4 proc. Więcej...

19:49  Po poniedziałkowym rajdzie, złoto nieco się wycofało. W ciągu dnia przekroczyło jednak poziom 1700 USD/u, po raz ostatni widziany pod koniec 2012 r. Więcej...

17:29 GPW kończy sesję w rozczarowującym stylu. WIG20 urósł, ale zamknięcie wypadło na sesyjnym minimum. Kotwicą był tym razem CD Projekt, którego notowania spadły o niemal 5 proc.

17:25 Rentowności polskich 10-letnich obligacji skarbowych spadły we wtorek do poziomu 1,6 proc. Tak niskie oprocentowanie naszego rodzimego długu widzieliśmy ostatni raz w pierwszej połowie marca. Oznacza to, że inwestorzy ponownie wrócili do kupowania polskich obligacji, a rynek został ustabilizowany. Również mogły pomóc, sporadyczne, ale jednak, działania Narodowego Banku Polskiego - komentuje Marcin Bogusz, zarządzający funduszami w Copernicus Capital TFI.

15:45 W "odstawce" są zresztą dziś te firmy, które wydają się bezpieczną przystanią - jak branża gamingowa (spadają CD Projekt, PlayWay, 11bit, TS Games) czy Neuca. W górę idą ci, których kryzys już mniej lub bardziej dotknął (AmRest, Kruk, Forte, Benefit).

15:43 Na razie nieliczne spółki z GPW informowały o zawieszeniu produkcji (Forte, Dębica, Amica). W całej gospodarce z początkiem kwietnia takie decyzje stały się już jednak dość częste, wynika z analizy PKO BP.

15:40 WIG20 też mocno idzie w górę, a liderem sesji jest Alior, którego notowania dynamicznie odbiły. O 7-8 proc. drożeją PKO BP i Pekao, o prawie 10 proc. KGHM.

15:38 Indeksy w USA rozpoczęły sesję od zwyżki o 2,5-3 proc.

14:45 Tak analitycy tną prognozy dla spółek S&P500.

14:27 Optymistyczne wieści docierają z Włoch i Hiszpanii - tam liczba nowych przypadków jest najniższa od wielu dni.

12:43 Złoty dziś umacnia się do euro, ale analitycy zwracają uwagę, że skala umocnienia daleka jest od poprawy, jaką odczuł rynek akcji.

12:39 Japonia ogłosiła we wtorek przeznaczenie 108,2 bln JPY (994 mld USD) na przeciwdziałanie skutkom gospodarczym pandemii koronawirusa. Więcej...

11:29 Japonia wprowadza stan wyjątkowy w wybranych lokalizacjach, w tym w Tokio i Osace, z powodu gwałtownego wzrostu przypadów zakażeń koronawirusem.

11:02 Co będzie działo się z cenami mieszkań w obliczu epidemii i spadku aktywności gospodarczej? Słyszałem to pytanie już wielokrotnie. Nie mam jednak na nie dobrej odpowiedzi, tym bardziej, że nie jestem analitykiem tego rynku. Mam natomiast kilka przemyśleń co do czynników makroekonomicznych, które będą w grze w najbliższych miesiącach i kwartałach. Sądzę, że powinien wystąpić spadek cen, aczkolwiek wiele czynników, które pchały ceny w górę, pozostanie w mocy - pisze Ignacy Morawski ze SpotData.

10:45 Najnowszy bilans koronawirusa w Polsce to 4532/111 (zachorowania/w tym zgony). W porównaniu z danymi z wczorajszego popołudnia przybyło 114 nowych przypadków zakażeń. Są też 4 zgony.

10:21 Rośnie natomiast kurs GTC. Kontrolę nad spółką przejmie fundacja, założona przez bank centralny Węgier.

10:18 Korekta dosięgnęła gwiazdę ostatnich sesji, czyli akcje Biomedu Lublin. 

Wcześniej notowania wzrosły o kilkaset procent po tym, jak kilka krajów rozpoczęło testy potencjału szczepionki antygruźliczej we wzmacnianiu odporności na koronawirusa. Jednym z trzech europejskich producentów jest giełdowy Biomed Lublin.

10:07 W skróconym tygodniu ważne będzie na ile uda się wytrwać z nadziejami na poprawę, a na ile ryzykiem będzie chęć szybkiej realizacji zysków. Bo sceptycznie podchodzę do tezy, że całe zło jest już w cenach - komentuje Konrad Białas z DM TMS Brokers.

9:56 Podobnie jest za oceanem.

9:55 Indeks niemieckich blue chipów ma szansę wyjść z rynku niedźwiedzia po mniej niż miesiącu. Więcej...

9:48 Kurs Bloobera rośnie po informacji o podpisaniu umowy z globalnym wydawcą na produkcję gry na bazie posiadanego przez zleceniodawcę IP. Więcej...

9:17 WIG20 rozpoczyna sesję z wysokiego "c".

8:50 Po raz pierwszy od dwóch tygodni azjatyckie rynki akcji mogą zanotować dwie wzrostowe sesje z rzędu. Więcej...

8:48 Kurs złota z kontraktów terminowych wzrósł najwyżej od 2012 roku, bo cześć inwestorów szuka bezpiecznych przystani po najnowszych zapowiedziach nadejścia głębokiego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Więcej...

8:45 Kamil Kliszcz, analityk BM mBanku, obniżył z "trzymaj" do "redukuj" rekomendację dla akcji Grupy Lotos. Cenę docelową obniżył z 67,19 do 59,22 zł. Więcej...

8:38 Analitycy BNP Paribas: Wczorajszy impet wzrostów został chwilowo zastopowany, co widać chociażby po wyniku sesji w Japonii. Nie zmienia to faktu, że po zapowiedziach kolejnych państw o ewentualnym łagodzeniu restrykcji związanych z koronawirusem rynek dyskontuje obecnie potencjalne wstrzymanie lockdown-u gospodarek i powrót ludzi do pracy. Widać to min. po zachowaniu kontraktów terminowych na indeksy bazowe Europy Zachodniej i USA, które są obecnie kwotowane powyżej wczorajszego zamknięcia. Takie otoczenie w połączeniu ze słabnącym dolarem implikuje wg nas pozytywne otwarcie handlu w Warszawie.

8:25 To oznacza, że rynek się ustabilizował, a luzowanie ilościowe można stopniowo ograniczyć. 

8:23 Dziennik "Corriere della Sera" podaje, jak Włochy stopniowo będą wracać do nowej normalności po epidemii. Więcej...

7:59 Podsumowanie sytuacji epidemiologicznej na wykresach ze SpotData.

7:58 PKO BP: Uwagę rynków skupiają pozytywne informacje o zahamowaniu rozprzestrzeniania się pandemii w Europie. Wczoraj nastroje na rynkach uległy znacznej poprawie, gdy kolejne dane pokazały spadek liczby nowych zakażeń i zgonów w kilku krajach (Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy). O najmniejszej liczbie zgonów od kilku dni poinformowały Holandia i Wielka Brytania.

7:57 Poniedziałkowe notowania przyniosły wzrost notowań złota. Kruszec zakończył dzień na najwyższym poziomie od ponad 7 lat. Więcej...

7:56 Festiwalu wahań na Wall Street ciąg dalszy. W poniedziałek indeksy zyskały po ponad 7 proc. Tak gwałtowne zmiany nastrojów nie są dobrym znakiem. Więcej...

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Czytasz ten ważny tekst za darmo, wesprzyj nas! Zostań subskrybentem już od 7,90 zł/msc. przez 3 miesiące

Dołącz