Wycena JSW mocno w dół

opublikowano: 12-02-2019, 22:00

Paweł Puchalski, analityk Santandera, ściął o 22 proc. do 49 proc. cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Specjalista podtrzymał rekomendację „sprzedaj”, ponieważ uważa, że hossa na rynku węgla to już przeszłość — jego zdaniem należy się wręcz liczyć z sezonowym spadkiem notowań. Specjalista za rozczarowujące uznaje wolumeny produkcji spółki w drugim półroczu 2018 r., które były o 2 mln ton niższe od prognoz z początku ubiegłego roku. Jak podkreśla, trudności geologiczne pozostają kluczowym czynnikiem ryzyka dla działalności i wyników grupy, a kopalnie JSW funkcjonują w jednych z najbardziej wymagających warunków na świecie.

Jak przypomina, pobliskie kopalnie czeskiego NWR są właśnie zamykane. Paweł Puchalski podkreśla również, że spółce ciążą wysokie i rosnące koszty stałe. Jak przewiduje specjalista, trzeba się liczyć z drugą rundą podwyżek wynagrodzeń w drugim kwartale 2019 r., co będzie skutkować wzrostem kosztu wydobycia tony węgla przekraczającym zdecydowanie 400 zł za tonę. M.in. to może się natomiast przełożyć na ujemne wolne przepływy pieniężne w latach 2019-2020. Raport z rekomendacją wydano 5 lutego o godz. 8.15. Dostępny jest na pb.pl.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu