Czytasz dzięki

Wyceniany na 200 mld USD fintech Alibaby szykuje IPO

opublikowano: 08-07-2020, 21:25

Ant Group planuje wejście na giełdę w Hongkongu nawet w tym roku, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła mające wiedzę w tej sprawie.

Najwyżej na świecie wyceniany „jednorożec”, kontrolowany przez chińskiego giganta e-commerce Alibaba, planował jednoczesne wejście na giełdy w Hongkongu i Chinach kontynentalnych, ale obecnie skłania się raczej ku wejściu na pierwszy rynek, na którym  debiut jest łatwiejszy, wynika z informacji przekazanych przez informatorów Reutersa.

Ant Group zamierza sprzedać 5-10 proc. akcji w IPO, co oznaczałoby jedną z największych pierwotnych ofert publicznych w tym roku.

Alibaba Group Holding  posiada 33 proc. akcji Ant Group. Spółka z Hangzhou jest dominującym w Chinach operatorem płatności mobilnych, a także oferuje pożyczki, ubezpieczenia oraz zarządzanie aktywami poprzez swoje aplikacje. W ubiegłym roku przychody spółki sięgały ok. 120 mld juanów (17,1 mld USD) i miała prawie 17 mld juanów zysku netto. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane