Wydatki Krajowego Funduszu Drogowego zaplanowano na 1,46 mld zł w 2009

ISB
opublikowano: 10-02-2009, 15:40

Wydatki Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) w 2009 roku zaplanowano na 1.463,5 mln zł, poinformowało Centrum Informacyjne Rzadu (CIR) po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto rozporządzenie w  sprawie ustalenia programu rzeczowo-finansowego dla inwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków KFD.

"KFD w 2009 r. będzie zasilany środkami m.in. z opłaty paliwowej, kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) na rzecz KFD oraz środków pozyskanych z nowych obligacji planowanych do wyemitowania na rzecz KFD przez BGK w br." - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął propozycje oszczędnościowe, które przewidują "przeniesienie" wydatków na projekty infrastrukturalne w kwocie 9,7 mld zł z budżetu do KFD.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Michał Boni zapowiedział wtedy stworzenie nowego modelu finansowania inwestycji drogowych i zmiany Ustawy o Krajowym Funduszu Drogowym. Zmiany mają polegać m.in. na umożliwieniu zaciągania kredytów przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego w międzynarodowych instytucjach finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane