Wydawca Wprost grozi odszkodowaniem wydawcy Newsweek Polska

DI
opublikowano: 02-03-2012, 17:56

Zarząd spółki Platforma Mediowa Point Group (PMPG) wezwał Axel Springer Polska do zaprzestania naruszeń interesów Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Wprost”.

W wydanym w piątek komunikacie zarzad PMPG informuje, że "postanowił podjać niezbędne czynności prawne i faktyczne wobec spółki Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedziba w Warszawie, która w ocenie PMPG podjeła aktywne działania mogace zagrażac interesom AWR lub PMPG".

Chodzi o przejście Tomasza Lisa na stanowisko redaktora naczelnego wydawanego przez Axel Springer Polska tygodnika Newsweek Polska krótko po tym, jak został on zwolniony ze stanowiska redaktora naczelnego tygodnika Wprost. PMPG szczególnie nie podoba się, że dochodzi do prób namawiania pracowników i współpracowników tygodnika Wprost do zerwania umów wiążacych ich z AWR "Wprost" i zatrudnienia się lub współpracy z Axel Springer Polska, czyli w konsekwencji przeniesienia ich publikacji do Newsweek Polska.

W "Ostatecznym przedsądowym wezwaniu do niezwłocznego zaniechania naruszeń", które AWR "Wprost" skierowało w piątek do Axel Springer Polska wydawca tygodnika Wprost grozi wydawcy Newsweek Polska m.in. wystąpieniem o odszkodowanie i zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane