Wyprzedaż na Wall Street

PAL, MW
opublikowano: 04-05-2010, 15:47

Od dość gwałtownych spadków indeksów rozpoczęła się wtorkowa sesja na parkietach USA. Taki początek handlu zapowiadały wcześniej futuresy, a nastrojów nie mógł poprawić handel w Europie, bo ten również przebiega dziś pod kreską.

Spadkowe tendencje na Wall Street nie są – jak na razie – uzasadnione niczym konkretnym. Być może razem z upływem handlu poznamy powody, dla których inwestorzy czyszczą portfele. Na razie trzeba poprzestać na informacji, że już po 10 minutach notowań indeks spółek technologicznych tracił 2,3 proc., zaś indeks blue chipów zniżkował o 1,3 proc. W pierwszych minutach po dzwonku widać dużą, bo 5-proc. przecenę papierów ArcelorMittal oraz 4-proc. zniżkę kursu Pearsona. Westlake Chemical zniżkuje o 10 proc., zaś Fresh Del Monte traci 4 proc. Większość deprecjacji kursów to pokłosie wyników finansowych. Nastroje handlujących w USA mogą poprawić się po godz. 16. czasu polskiego, gdy na rynek napłyną wieści z gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wyprzedaż na Wall Street