Zebrano 2700 kg brązu z recyklingu na medale olimpijskie w Tokio

  • PAP
opublikowano: 24-10-2018, 07:47

Organizatorzy letnich igrzysk w Tokio 2020 poinformowali, że przez półtora roku akcji udało się zebrać 100 procent brązu - 2700 kg na medale, które będą wykonane z metali uzyskanych z odpadów metodą recyklingu. Nadal brakuje złota i srebra z odpadków elektronicznych.

Do wykonania 5000 medali w Tokio trzeba pozyskać z recyklingu 16,5 kg złota, 1800 kg srebra i 2700 kg brązu, czyli stopu miedzi z cyną lub innymi metalami.

Yoshiro Mori, prezydent Komitetu Organizacyjnego olimpiady w Tokio 2020 r.
Zobacz więcej

Yoshiro Mori, prezydent Komitetu Organizacyjnego olimpiady w Tokio 2020 r. fot. REUTERS/Kim Kyung-Hoon/Forum

Jak podał portal insidethegames.biz powołując się na organizatorów igrzysk, zebrano 54,5 procent złota i zaledwie 43,9 procent srebra, z pozyskiwaniem którego od początku był największy problem. Japoński Komitet Olimpijski wierzy, że przez najbliższe pół roku niedostatki zostaną uzupełnione, gdyż w ostatnich miesiącach zanotowano istotny wzrost sprzętu dostarczanego przez mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pojemniki na odpadki elektroniczne - przede wszystkim stare smartfony, stanęły w kwietniu 2017 roku w wielu miastach Japonii w miejscach publicznych. Po kilku miesiącach akcję rozszerzono instalując je na pocztach oraz na terenach uniwersytetów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy