Zielniewicz zrezygnował ze stanowiska dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej

opublikowano: 22-02-2007, 11:00

Tadeusz Zielniewicz zrezygnował ze stanowiska dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W oświadczeniu przesłanym mediom wyjaśnił, że złożył dymisję, gdyż nie zgadza się z werdyktem jury międzynarodowego konkursu na koncepcję architektoniczną muzeum.

Tadeusz Zielniewicz zrezygnował ze stanowiska dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W oświadczeniu przesłanym mediom wyjaśnił, że złożył dymisję, gdyż nie zgadza się z werdyktem jury międzynarodowego konkursu na koncepcję architektoniczną muzeum.

Zielniewicz nie chciał w czwartek komentować sprawy.

W międzynarodowym konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej Muzeum Sztuki Nowoczesnej zwyciężyła praca architekta Christiana Kereza z pracowni ETH SIA z Zurichu.

"Międzynarodowe jury złożone z autorytetów wybrało do realizacji projekt Christiana Kereza z Szwajcarii. Stanowisko, które prezentowałem, zostało odrzucone przez zagranicznych członków jury. Być może moje poglądy były nie dość +awangardowe+" - napisał w oświadczeniu Zielniewicz.

Jednocześnie poinformował, że rozpoczyna "otwartą walkę o projekt, który otrzymał wyróżnienie specjalne" - czyli o pracę fińsko-polskiej grupy architektów (ALA Architects Ltd/Grupa 5 Architekci/ Jarosław Kozakiewicz). Jego zdaniem, ten właśnie projekt powinien zostać zrealizowany w Warszawie.

Muzeum ma stanąć przy skrzyżowaniu stołecznych ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Wyniki konkursu na siedzibę muzeum ogłoszono w niedzielę w Warszawie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zielniewicz zrezygnował ze stanowiska dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej