Zielona Góra wybudowała stadion futbolu amerykańskiego

DI, PAP
opublikowano: 21-10-2017, 21:14
aktualizacja: 21-10-2017, 21:15

W Zielonej Górze odbyło się w sobotę uroczyste otwarcie stadionu do futbolu amerykańskiego, na którym będą trenować i rozgrywać mecze zawodnicy miejscowego klubu Wataha.

To pierwszy w regionie obiekt dedykowany tej dyscyplinie.

Stadion powstał na bazie dawnego, przyszkolnego boiska piłkarskiego za pieniądze z tzw. budżetu obywatelskiego.

Prezes Klubu Futbolu Amerykańskiego (KFA) Wataha Zielona Góra Tomasz Dzida powiedział PAP, że potrzeba stworzenia takiego obiektu wynikała przede wszystkim z dynamicznego rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce i samej Zielonej Górze.

"Naszym celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym zawodnikom, a obiekt, na którym obecnie trenujemy i gramy, jest z najwyższej półki. Prowadzimy także różne programy sportowe zarówno w szkołach, jak i wewnątrz klubu” - zaznaczył Dzida.

Dodał, że realizacja inwestycji była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu zielonogórzan, którzy oddali swój głos na to przedsięwzięcie w ramach głosowania nad propozycjami do budżetu obywatelskiego miasta.

„Prezydent Zielonej Góry postanowił powiększyć budżet i dołożyć nieco z miejskiej kasy na nasz projekt” – powiedział Dzida.

Na wielkie otwarcie zielonogórscy futboliści zaprosili amerykańskich żołnierzy stacjonujących w regionie, przedstawicieli ambasady USA i zaprzyjaźnioną drużynę z Niemiec - Cottbus Crayfish. Odbyły się mecze młodzieżowe i turniej z udziałem zagranicznych gości.

Stadion do futbolu amerykańskiego powstał po przebudowie boiska przy Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej. Inwestycja kosztowała prawie 2,8 mln zł i została sfinansowana z budżetu obywatelskiego. O jej realizację zabiegali członkowie klubu i sympatycy zielonogórskiej drużyny futbolowej.

Poza wymianą nawierzchni na trawę syntetyczną, która używana jest m.in. na boiskach NFL, wykonano pełne malowanie linii wraz z logotypami i napisami w polach punktowych. Zainstalowano sztuczne oświetlenie, została rozbudowana i zadaszona trybuna.

„Chcieliśmy mieć miejsce nie tylko do treningów i gier, ale także takie, w którym licznie gromadzący się kibice będą mogli w komfortowy sposób oglądać nasze zmagania” – podkreślił prezes Dzida.

W KFA Wataha trenuje ok. 50 zawodników, pierwszy zespół tego klubu gra w PLFA II – drugiej z polskich lig.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu