Złoto łamie wsparcia, miedź pokonuje kolejny opór

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 06-04-2009, 08:57

Kontynuacja poprawy na rynkach akcji i w segmencie surowców przemysłowych nie służy notowaniom złota. Już w czwartek pod koniec dnia notowania uncji złota znalazły się poniżej poziomu 900 USD, sygnalizując brak siły po stronie popytu do kontynuacji trendu wzrostowego.

Potwierdzeniem tego były spadki w piątek, zaś dziś rano przełamane zostało kolejne istotne, być może decydujące wsparcie. Cena uncji pokonała poziom 883 USD, będący 38,2% zniesieniem wzrostów z okresu 24 październik – 20 luty, a jednocześnie lokalnym dołkiem z 18 marca (czyli tuż przed posiedzeniem Fed, które poprzez skokowy wzrost na EURUSD przełożyło się również na wzrost ceny złota). Dodatkowym argumentem po stronie podaży jest fakt, iż złoto traci mimo rosnących notowań na EURUSD. Częściowo za straty może być odpowiedzialny proces realokacji kapitału, który powraca do rynku akcji i trafia również do surowców przemysłowych, takich jak choćby miedź, która w piątek z marszu pokonała kolejny opór – tym razem na 4260 USD i siłę potwierdza poprzez otwarcie w tym tygodniu na poziomie 4380 USD za tonę. W tej sytuacji celem dla rynku może być poziom aż 5165 USD.

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Złoto łamie wsparcia, miedź pokonuje kolejny opór