Złoty nie wykorzystał szansy i może słabnąć

Marek Wołos
opublikowano: 15-12-2009, 00:00

Pożyczka dla dubajskiego funduszu, oddalająca zagrożenie bankructwem, tylko na moment wsparła złotego. Tuż po otwarciu tygodnia złoty zyskał na wartości prawie 1 proc. Ruch ten był zgodny z tendencjami na świecie, gdzie dominowały wzrosty indeksów giełdowych i osłabienie dolara.

Później już było gorzej. Na skutek zniżki notowań EUR/USD i rosnącego popytu na waluty ze strony importerów notowania euro wzrosły do 4,16 zł, a dolara powyżej 2,84 zł. Ruch ten stwarza ryzyko kontynuacji spadku złotego. Skoro korzystne informacje nie są w stanie trwale zmienić trendu naszej waluty, to znaczy, że złe nastawienie do złotego się utrzyma. Do jego zmiany potrzebna jest korekta układu sił w notowaniach EUR/USD — wzrost lub silne, pozytywne impulsy pochodzące z naszej gospodarki. Dlatego warto śledzić najbliższe dane o inflacji i produkcji z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty nie wykorzystał szansy i może słabnąć