Zmarł Jim Bob Moffett, współzałożyciel miedziowego giganta

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 11-01-2021, 07:46

W wieku 82 lat zmarł Jim Bob Moffett, współzałożyciel oraz były prezes i dyrektor generalny koncernu surowcowego Freeport McMoRan. To największy na świecie notowany na giełdzie producent miedzi oraz molibdenu.

Munshi Ahmed

Wśród największych „zasług” Moffetta wymienia się przede wszystkim przekształcenie Freeport w światowego giganta w trakcie ponad 20 lat pracy jako CEO oraz trzech dekad jako prezesa amerykańskiego koncernu.

Freeport McMoRan powstał w 1981 r. z połączenia założonej w 1969 r. firmy McMoRan Exploration z Freeport Minerals. Moffett był dyrektorem generalnym w latach 1984-2003 i prezesem w okresie od 1984 do 2015 r. Z zawodu geolog kierował firmą w okresie największego boomu na surowce. Po jego odejściu w 2015 r. kiedy doszło do silnego załamania cen surowców został emerytowanym przewodniczącym rady dyrektorów oraz konsultantem zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane