Czytasz dzięki

Zuckerberg spotka się z organizatorami bojkotu reklamowego Facebooka

opublikowano: 02-07-2020, 07:18

Mark Zuckerberg, współtwórca i szef Facebooka zgodził się spotkać z organizacjami praw obywatelskich, które stoją za bojkotem reklamowym największego na świecie serwisu społecznościowego.

W ubiegłym tygodniu Facebook skontaktował się z organizacjami w sprawie spotkania, w którym spółkę mieli reprezentować dyrektor ds. działalności Sheryl Sandberg oraz dyrektor ds. produktu Chris Cox. Organizacje uznały jednak, że chcą rozmawiać także z szefem Facebooka, Markiem Zuckerbergiem.    

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg, szef Facebooka (fot. Bloomberg)

- Potwierdziliśmy, że Mark będzie mógł wziąć udział w spotkaniu – powiedział rzecznik Facebooka.  

Szereg wielkich firm, w ostatnim czasie m.in. Starbucks, Levi Strauss & Co., PepsiCo, czy Diageo, zdecydowało się ograniczyć lub przestać reklamować na Facebooku i w innych mediach społecznościowych protestując przeciwko dopuszczaniu do publikowania na nich treści gloryfikujących przemoc, podziały społeczne, promujące rasizm i dyskryminację.

Arisha Hatch, wiceszefowa organizacji Color for Change powiedziała, że ma nadzieję iż podczas spotkania z Zuckerbergiem wysłucha on w końcu obaw co do działania Facebooka i przekona go to wprowadzenia istotnych zmian w serwisie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane