Związkowcy z Huty Łaziska zablokowali drogę nr 81

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-03-2006, 09:24

Ponad 100 związkowców z Huty Łaziska, która od początku lutego nie pracuje z powodu braku energii elektrycznej, zablokowało w poniedziałek krótko po godzinie 9. rano drogę krajową nr 81 między Łaziskami Górnymi a Mikołowem. Zamierzają protestować w ten sposób przez godzinę. Policja wytyczyła objazd.

Ponad 100 związkowców z Huty Łaziska, która od początku lutego nie pracuje z powodu braku energii elektrycznej, zablokowało w poniedziałek krótko po godzinie 9. rano drogę krajową nr 81 między Łaziskami Górnymi a Mikołowem. Zamierzają protestować w ten sposób przez godzinę. Policja wytyczyła objazd.

    Droga nr 81, popularna "wiślanka" łącząca Katowice z Wisłą, należy do najbardziej uczęszczanych dróg w regionie.

    Według szefa "Solidarności" w hucie, Zbigniewa Woźnicy, dalsza przerwa w produkcji może skutkować upadłością huty i utratą kilkuset miejsc pracy w niej, oraz kilkuset dalszych w firmach kooperujących. Swoim protestem związkowcy chcą zwrócić uwagę na problemy zakładu, który w minionych latach już wiele razy nie pracował z powodu braku prądu. Związkowcy z transparentami bez przerwy chodzą po przejściu dla pieszych.

    Przedstawiciele huty domagają się, aby firma Vattenfall Distribution (dawny Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny) wznowiła dostawy energii do huty, na zasadach zgodnych z rozporządzeniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 2001, którego ważność została niedawno prawomocnie stwierdzona przez sąd. Vattenfall nie zgadza się natomiast na dostawę prądu po cenach - zgodnie z tym rozporządzeniem - z 2001 roku, argumentując, że obecne są dwukrotnie wyższe. Swoje argumenty firma podpiera innym, nieprawomocnym wyrokiem sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane