Zysk netto grupy CEZ wzrósł do 10,4 mld koron w I kw.

Internet Securities
opublikowano: 19-05-2006, 14:50

Czeska grupa energetyczna CEZ, która na razie odłożyła debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała, że jej skonsolidowany zysk netto wzrósł w I kw. 2006 roku o 39% do 10,4 mld koron (ok. 1,45 mld zł). Firma podniosła prognozę zysku netto na 2006 rok o 500 mln koron do 27,2 mld koron.

Czeska grupa energetyczna CEZ, która na razie odłożyła debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała, że jej skonsolidowany zysk netto wzrósł w I kw. 2006 roku o 39% do 10,4 mld koron (ok. 1,45 mld zł). Firma podniosła prognozę zysku netto na 2006 rok o 500 mln koron do 27,2 mld koron.

CEZ poinformował w piątek, że zysk operacyjny grupy wyniósł 14,81 mld koron, o 33,2% więcej, a przychody z działalności operacyjnej wyniosły 41,55 mld koron, więcej o 25,8%.

"Wyniki finansowe pokazują, że spółka jest w doskonałej kondycji, zwłaszcza w zakresie działalności operacyjnej. Dane za kolejne kwartały odzwierciedlają w coraz większym stopniu wyniki naszych zagranicznych akwizycji”- powiedział prezes CEZ-u Martin Roman, cytowany w komunikacie.

Dodał, że zysk operacyjny należących do grupy bułgarskich firm dystrybucyjnych wzrósł prawie dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem.

„Zakup polskich Elektrowni Skawina i EC Elcho oraz ostatnia akwizycja bułgarskiej elektrowni Warna zwiększyły nasze moce produkcyjne o 17%. Dzięki temu, w przyszłości także będziemy mogli przynieść dobre wieści naszym akcjonariuszom" - powiedział też prezes.

Z kolei dyrektor finansowy Petr Voboril poinformował, że po wynikach finansowych za pierwszy kwartał CEZ podwyższył prognozę grupy na cały rok 2006 do 27,2 mld koron, czyli 500 mln koron więcej niż pierwotne szacunki. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zysk netto grupy CEZ wzrósł do 10,4 mld koron w I kw.