Zysk netto Pekao przekroczył 1 mld zł w IV kwartale 2017 r.

opublikowano: 27-02-2018, 07:43
aktualizacja: 27-02-2018, 07:50

W IV kwartale 2017 r. zysk netto Banku Pekao wyniósł 1,054 mld zł i był ponad dwa razy wyższy niż przed rokiem. Okazał się też o 9 proc. lepszy od średniej oczekiwań analityków, ankietowanych przez PAP.

Wynik odsetkowy wzrósł o 7 proc. do 1,19 mld zł, a wynik z prowizji o 1 proc. do 617 mln zł. To osiągnięcia zgodne z konsensem prognoz.

Michał Krupiński, prezes Pekao
Zobacz więcej

Michał Krupiński, prezes Pekao [FOT. GK]

Koszty ogółem banku wyniosły 878 mln zł i były na ubiegłorocznym poziomie.

W całym 2017 r. zysk netto wyniósł 2,47 mld zł i był o 8,6 proc. wyższy r/r.

"Naszą ambicją na 2018 rok jest dwucyfrowy wzrost zysku wsparty dalszą ekspansją dochodów odsetkowych i pozytywną dynamiką wyniku prowizyjnego przy zachowaniu wysokiej dyscypliny kosztowej i najwyższych standardów w obszarze zarządzania ryzykiem" - napisał w liście do akcjonariuszy Michał Krupiński, prezes Banku Pekao.

"W oparciu o cztery filary nowej strategii: lidera inteligentnego wzrostu, eksperta efektywności i jakości, eksperta zintegrowanego zarządzania ryzykiem oraz pracodawcy dla najlepszych, będziemy pracować ażeby do 2020 roku Bank Pekao był liderem rentowności wśród banków w Polsce, generując co najmniej 14 proc RoE dzięki maksymalnej poprawie efektywności modelu operacyjnego zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników" - dodał prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu