Żywiec Zdrój inwestuje 90 mln zł w rozbudowę zakładu

opublikowano: 26-09-2019, 13:39

Żywiec Zdrój zainwestuje ponad 90 mln zł w rozbudowę zakładu rozlewniczego w gminie Radziechowy-Wieprz, poinformowała firma w komunikacie.

Inwestycja powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej zakończenie planowane jest w pierwszej połowie 2020 r.

Jak zapewnia firma, realizacja inwestycji przełoży się również na wzrost zatrudnienia i zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu.

„W ramach inwestycji w zakładzie rozlewniczym Żywiec Zdrój powstanie nowa linia produkcyjna. Zastosowane rozwiązania oraz wprowadzone urządzenia będą spełniać najnowsze standardy z zakresu ochrony środowiska i technologii produkcji”, czytamy w komunikacie.

Zakład w gminie Radziechowy-Wieprz jest jednym z najnowocześniejszych w grupie Danone. W obiekcie wybudowanym w 2016 r. za 100 mln zł już teraz stosowane są liczne rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak nowoczesne gazowe kotły grzewcze czy urządzenia odzyskujące ciepło wytwarzane przez pracujące instalacje.

- Naszą ambicją jest uczynienie zakładu w Radziechowach neutralnym dla środowiska. Aby tego dokonać, inwestujemy w najnowsze technologie i testujemy różne rozwiązania, np. panele fotowoltaiczne czy wiatraki, które już działają na terenie naszego obiektu. Pozyskana dzięki nim zielona energia posłuży nam m.in. do ładowania dwóch pojazdów elektrycznych, którymi na początku roku zastąpiliśmy auta wyposażone w silnik diesla – dodaje cytowany w komunikacie Przemysław Turski, dyrektor zakładu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu