pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rostowski: spadki na GPW to wina zarządzających OFE

KUP LICENCJĘ
ONO
Pin It email print

Spadki na GPW to efekt rozczarowania inwestorów emerytalnymi decyzjami rządu? Nic z tych rzeczy. Wicepremier Rostowski wskazuje na „ograniczone umiejętności” zarządzających funduszami.

 

O spadkach na GPW

To, co się stało na giełdzie wczoraj, jest dobitnym dowodem na to, jak ryzykowna może być giełda, szczególnie jeżeli osoby zarządzające funduszami, mają, mówiąc szczerze, relatywnie ograniczone umiejętności. To, co rząd miał zamiar zrobić, było ogłoszone już w czerwcu, oczywiście w dwóch wariantach, ale każdy z nich miałby podobny skutek. Trochę czasu więc mieli na przewidzenie, że taka decyzja będzie miała miejsce.

Opinię szefa potwierdza komentarzem na twitterze Izabela Leszczyna, sekretarz stanu w resorcie finansów, tak oceniając dzisiejsze wzrosty na GPW:

,


O krytyce ze strony Buzka i Hausnera

Myślę, że po prostu nie zrozumieli propozycji rządu. Żadna zmiana, która zostawia w OFE całość obecnych środków, składek, zainwestowanych w akcje, i jeszcze zresztą dodatkowe dwadzieścia parę miliardów, nie może być uważana za demontaż systemu. (…) Absolutnie nie. Wszystkie środki, które zostały zainwestowane w akcje przez OFE, pozostaną w OFE i w żaden sposób nie będą tknięte. Uważam, że to jest kluczowe, bo to znaczy, że nie będzie żadnej nacjonalizacji spółek prywatnych w Polsce.

O swojej dymisji

Minister finansów nigdy nie jest spełniony, bo jest zawsze praca do zrobienia, i minister finansów zawsze jest zmęczony, od pierwszego dnia swojego urzędowania. (…) W tej chwili są jeszcze wyzwania. Ale nie było roku, kiedy nie myślałem o tym, że może dobrze by było odejść. Dziś nie (red.:) ma tematu dymisji Rostowskiego.

O scenariuszu odejścia ministra finansów pisaliśmy w "Pulsie Biznesu" 29 sierpnia - czytaj >>

Pełny wywiad na stronach RMF FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

6 Komentarze

niekumaty. 2013-09-06

czyli Panie ministrze wiedzieli i nie zaczeli sypac w czerwcu ??? Tak mam to rozumiec ?? . To nie demontaz , to drobna naprawa bledu ??. Od momentu jak zaczeliscie dlubac przy ofe stany zaliczaja historyczne szczyty a my siedzimy w czarnej d..... I to tez wina Ofe ?? Tez zarzadzajacy nie mamja wiedzy i umiejetnosci ? A ja mysle ze to Wasza nie majaca zadnej racjonalnej przeslanki chec naprawienia Waszej dziury tylko !!! . Dziury na miare poczatku wielkiego kryzysu.I jeszcze jedno , zeby wiedziec cos o gieldzie to trzeba tam byc. A Pan tam nie bywa i tu Vide wywiad dla Olejnik w dniu wczorajszym.

SDC 2013-09-06

Umiejętności w tym przypadku zależały od wiedzy tych do których ta wiedza w odpowiednim czasie dotarła. Ponadto gdyby ludzie w funduszach zrobili to co sugerował V premier w wypowiedzi to byśmy dopiero mieli "korektę". Co i kto zyskał likwidując OFE: 1. Polacy zostali pozbawienie oszczędności - w związku z tym są podatni na każde działania grup posiadających pieniądze, 2. Spowodowano możliwość dalszego zadłużania Państwa za granicą - do poziomów uniemożliwiających spłatę zobowiązań , 3. Zdestabilizowano system polskiej gospodarki która dzięki pieniądzom z OFE znajdowała się w stanie chwiejnej równowagi - wystawiono ją obecnie na działania kapitału CZYJEGO?

radmax 2013-09-06

ktoś grał na krótko , jeśli OFE sprzedawałyby wczoraj a dziś dziś kupowały to była by prawda,

asd 2013-09-06

no widze ze przy tym artykule moderator ostro pracuje.... raz pojawiaja sie komentarze za chwile juz ich nie ma... no dajci spokoj klakierzy z pb. rozumiemy ze znajdujecie sie na tej krotkiej liscie oplacanych wielbicieli rzadowych pomysłów.... to zenujace az mnie mdli

assa 2013-09-07

koklusz, swinska grypa i gradobicie to tez ich wina?! to zenujace i pomyslec ze on jest moim rodakiem. wstyd mi...

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Giełda (byk i niedźwiedź)

Środa: słówko na dziś....
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu