111 mln zł na innowacje dla firm z lubelskiego

opublikowano: 10-10-2018, 22:00

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosiła nabór dotacyjny z działania 3.7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego („Wzrost konkurencyjności MŚP”).

O granty będą mogli powalczyć mali i średni gracze z regionu, którzy planują inwestycje w infrastrukturę umożliwiającą wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Do podziału między wnioskodawców jest ponad 111 mln zł. Na dofinansowanie będą miały też szanse projekty związane z rozszerzaniem działalności eksportowej. Wsparcie pokryje koszty zakupu linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb nowych rynków. Granty sfinansują również przedsięwzięcia dotyczące zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w rozwoju produktów i usług. Strumień unijnych pieniędzy popłynie także do przedsiębiorców, którzy wdrażają wyniki badań naukowych i innowacyjne rozwiązania. Dostaną oni fundusze na zakup praw do własności intelektualnej. Eksperci ocenią m.in. innowacyjność projektów oraz to, czy wpisują się one w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa lubelskiego. Przedsięwzięcia, które nie spełnią tych kryteriów, nie będą brane pod uwagę. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na czwarty kwartał 2019 r.

bOd tego dnia firmy MŚP z woj. lubelskiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 3.7 RPO WL. Nabór zakończy się 31 grudnia.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.lubelskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu