Gminy dostaną 15 mln zł na rewitalizację społeczną

opublikowano: 30-06-2017, 15:33
aktualizacja: 30-06-2017, 15:42

Średnie miasta poszukają sposobów walki z  biedą i wykluczeniem poprzez wymianę międzynarodową. Jest na to 15 mln zł - zapowiedział Piotr Krasuski, dyrektor Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Rewitalizacja to nie tylko odnowa dzielnic i budynków – jej idea przewiduje też rewitalizację społeczeństw. Wykluczenie, bezrobocie, bieda – to tylko niektóre z problemów, które wymagają zintegrowanego podejścia zgodnie z koncepcją rewitalizacji. To jak się do tego zabrać mają gminom pokazać doświadczenia z miast partnerskich za granicą.

Jak informuje Piotr Krasuski jesienią zostanie ogłoszony nabór wniosków w konkursie o dofinansowanie przedsięwzięć zwianych z tzw. mobilnością ponadnarodową z Europejskiego Funduszu Społecznego, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, z osi 4.2 Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Adresowany jest do średnich miast - unijna gotówka pozwoli urzędnikom poszukać know-how za granicą.

– Konkurs dedykowany jest samorządom w zakresie tzw. rewitalizacji społecznej – wyjaśnił Piotr Krasuski.

W ramach naboru gminy będą mogły ubiegać się o środki na wymianę zagraniczną z wybranym miastem partnerskim, aby podzielić się doświadczeniami związanymi z walką z problemami społecznymi. Warunkiem udziału w konkursie jest przedstawienie listu intencyjnego od zagranicznego partnera.

Do rozdania jest 15 mln zł. Nabór do konkursu zostanie ogłoszony 31 października i potrwa do 15 listopada 2017 roku.O konkursie Piotr Krasuski przypomniał na zorganizowanej w tym tygodniu przez Ministerstwo Rozwoju konferencji pt. „Pakiet dla średnich miast. Nowe podejście – nowe możliwości”. Przedstawił tam harmonogram konkursów unijnych dedykowanych średnim miastom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane