2 mln Niemców może przyłączyć się do pozwu przeciwko Volkswagenowi

opublikowano: 09-05-2018, 17:30
aktualizacja: 09-05-2018, 17:31

Minister sprawiedliwości Katarina Barley poinformowała, że ok. 2 mln właścicieli aut z silnikami diesla w Niemczech może przyłączyć się do pozwu zbiorowego i domagać się odszkodowania od Volkswagena, donosi Reuters.

W środę niemiecki rząd przyjął projekt prawa, które otwiera możliwość pozwu zbiorowego wobec największego niemieckiego producenta aut.

Reuters/FORUM

- Szacuje się, że około dwa miliony właścicieli aut z silnikami diesla może skorzystać z tych rozwiązań prawnych – oświadczyła Barley.

We wrześniu 2015 roku ujawniono, że Volkswagen stosował w autach z silnikami diesla rozwiązania manipulujące emisją spalin w taki sposób, że nie przekraczały one norm.

Właściciele aut, w których zastosowano te rozwiązania mają czas na występowanie z roszczeniami do końca 2018 roku. Rząd Angeli Merkel chce, aby prawo weszło w życie najpóźniej 1 listopada 2018 roku. 

Volkswagen poinformował, że przyjęcie projektu nie zmienia faktu iż w ocenie spółki występowanie wobec niej z roszczeniami w Niemczech jest nieuzasadnione. Koncern spodziewa się, że zdecydowana większość z nich zostanie oddalona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane