20 zawodów, które nie rujnują życia prywatnego

ŁO, forbes.com
opublikowano: 25-07-2014, 12:30

Zachowanie idealnego work-life balance graniczy obecnie z cudem. Amerykanie sprawdzili, w których zawodach najłatwiej poszukiwać takiej równowagi.

 „Forbes” opublikował listę zawodów, w których najłatwiej zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Amerykański magazyn współpracował z portalem Glassdoor.com, który zbiera opinie pracowników o pracodawcach.  

Zobacz więcej

FOT. iStock

Przygotowana lista może w niektórych przypadkach zaskakiwać. W czołówce nie brakuje wprawdzie zawodów związanych z informatyką, która często gwarantuje możliwość zdalnej pracy, ale dziesiątkę zamykają dwa zawody raczej powszechnie nie kojarzone z work-life balance. Mowa na strażakach i traderach giełdowych. 

Na czele znalazł się „data scientist”. To specjalista zajmujący się zaawansowaną analizą danych. Na drugim miejscu jest kolejny zawód z dziedziny informatyki, czyli specjalista, który pozycjonuje strony w internecie. Dopiero na trzeciej pozycji „Forbes” umieścił zawód przewodnika wycieczek, w którym nie jest konieczne ciągłe podłączenie do komputera. 

20 zawodów dobrych dla work-life balance

1. Analityk danych

2. Specjalista ds. SEO

3. Przewodnik wycieczki

4. Ratownik

5. Menedżer mediów społecznościowych

6. Instruktor fitness

7. Specjalista ds. user experience

8. Specjalista ds. komunikacji korporacyjnej

9. Strażak

10. Trader giełdowy

11. Asystent sędziego

12. Analityk inwestycyjny

13. Asystent ds. administracyjnych

14. Asystent biurowy

15. Przedstawiciel handlowy

16. Technik w help desku

17. Nauczyciel zastępczy

18. Stolarz

19. Broker nieruchomości

20. Twórca gier

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, forbes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 20 zawodów, które nie rujnują życia prywatnego