3M trzyma tempo, szuka pracowników

MAG
opublikowano: 08-11-2010, 00:00

Dziś wbicie łopaty pod zakład części do aut. Już wiadomo, że będzie kolejna fabryka.

Dziś wbicie łopaty pod zakład części do aut. Już wiadomo, że będzie kolejna fabryka.

W ciągu pięciu lat 70 proc. produkcji 3M w Europie Środkowej i Wschodniej ma pochodzić z Polski. Dlatego centrum produkcyjne 3M, jak to określa koncern "superhub" przy Kowalskiej we Wrocławiu, rośnie w siłę.

Nowe zakłady

Dziś wbicie łopaty pod zakład uszczelnień do katalizatorów za 63 mln zł. Decyzję o jego budowie Amerykanie podjęli w styczniu.

— Inwestycja została zatwierdzona w maju, teraz rekrutujemy pracowników [patrz ramka — red.], rozpoczynamy budowę, następnie przeszkolimy ludzi, zainstalujemy linię produkcyjną i w czerwcu przyszłego roku planujemy rozpoczęcie sprzedaży — mówi Ilona Gajewska z 3M.

Do końca przyszłego roku ma tu pracować 15 osób, a rok później około 50.

Kilka dni temu "PB" poinformował o dalszych planach 3M. Firma otrzymała zezwolenie na nowy projekt w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest Park. Chodzi o fabrykę za 173 mln zł, w której produkują materiały stosowane w lotnictwie.

Stare fabryki

3M ma już we Wrocławiu dwie fabryki produktów medycznych, zakład produkujący taśmy i kleje przemysłowe, kolejny — wytwarzający wkładki ochronne słuchu i hełmy oraz fabrykę dla przemysłu lotniczego. Także do tych zakładów szuka obecnie pracowników. W tym momencie firma ma dla chętnych do pracy w Polsce ponad 20 ofert.

— W przypadku pracowników produkcyjnych preferowane jest wykształcenie zawodowe bądź średnie techniczne i doświadczenie w pracy w zakładzie produkcyjnym. Osoby, które mają pracować na wyższych stanowiskach, powinny mieć wykształcenie wyższe techniczne, chemiczne, technologiczne lub logistyczne — podkreśla Ilona Gajewska.

3M będzie w przyszłym roku obchodzić 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy zakład produkcyjny ma od 2001 r. (zakup Vicoplast). Dotychczas firma zainwestowała nad Wisłą 300 mln USD, ma tu 1400 pracowników, centrum RD i siedzibę na region.

300

mln USD Tyle 3M zainwestowało już w Polsce...

1400

...a tylu pracowników zatrudniło.

Znajdź pracę

Do fabryki uszczelnień 3M szuka pracowników na stanowiska: laborant, technik utrzymania ruchu, operator, pierwszy operator, inżynier automatyk, planista produkcji i zapasów. Do zakładu materiałów dla lotnictwa potrzebni są: kierownik produkcji, inżynier automatyk czy planista produkcji i zapasów. Do fabryki produktów ochrony osobistej poszukiwani są m.in.: kierownik zmiany, inżynier utrzymania ruchu czy inżynier jakości. Do zakładu taśm, klejów i aerozoli firma chce zatrudnić inżyniera procesu, operatora i pierwszego operatora. Kontakt: www.3m.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu