Czytasz dzięki

Abramowicz zainwestował w największą rosyjską spółkę internetową

opublikowano: 24-06-2020, 16:14

Znany rosyjski miliarder Roman Ambramowicz jest wśród nabywców akcji spółki Yandex, która planuje ekspansję w obszarze e-commerce.

Abramowicz wraz z dwoma partnerami: VTB Bankiem i spółką należącą do dwóch innych rosyjskich miliarderów, zainwestowali w Yandex łącznie 600 mln USD. Największa rosyjska spółka internetowa sprzedaje akcje za 800 mln USD, odpowiadające 5 proc. jej kapitału, aby sfinansować wzrost i projekty strategiczne. Zamierza przeznaczyć 570 mln USD na zakończenie współpracy w obszarze płatności internetowych i e-commerce ze Sberbankiem, największym rosyjskim kredytodawcą.

BCS Global Markets napisał w raporcie, że pojawienie się w akcjonariacie Yandex Abramowicza i dwóch współzałożycieli Evraz „może spowodować zdziwienie u niektórych”. Analitycy zaznaczają jednak, że zakaz sprzedaży akcji przez dwa lata i klauzula zakazująca im pozyskanie ponad 3,99 proc. akcji Yandex „daje pewien komfort”.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, B

Polecane