Abris kupuje od Groclinu

opublikowano: 30-10-2018, 16:51

Fundusz private equity przejmie projektową spółkę CADM, która odpowiadała za 40 proc. wyniku Groclinu.

Miało być dokupienie resztówki, jest sprzedaż pakietu kontrolnego. Giełdowy Groclin sprzedaje pakiet 51 proc. udziałów w spółce CADM, w którą zainwestował w 2016 r. Kupcem jest fundusz private equity Abris Capital Partners, który ma zapłacić za te udziały 42,5 mln zł. Dla Groclinu oznacza to wysoki zwrot z inwestycji, a jednocześnie zwalnia go z konieczności dokupienia pozostałych udziałów w CADM, do czego zobowiązał się w 2016 r.

Specjalizujący się w szyciu tapicerek Groclin pozbywa się jednego ze swoich kluczowych aktywów. Sprzedaje 51 proc. udziałów w spółce CADM, która odpowiadała za 40 proc. wyniku Groclinu.
Zobacz więcej

Specjalizujący się w szyciu tapicerek Groclin pozbywa się jednego ze swoich kluczowych aktywów. Sprzedaje 51 proc. udziałów w spółce CADM, która odpowiadała za 40 proc. wyniku Groclinu. fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

- CADM Automotive to przykład globalnego sukcesu polskiej firmy, działającej w rynkowej niszy, która dzięki swojej innowacyjności podbija świat. Co ważne, to nie firma produkcyjna, a usługowa, która przebojem wdarła się na globalne rynki - mówi Wojciech Jezierski, partner w Abrisie.

Na transakcję musi jeszcze wydać zgodę UOKiK. Strony przewidują, że uda się ją zamknąć w grudniu tego roku.

W reakcji na informację o sprzedaży CADM pod koniec wtorkowej sesji kurs Groclinu na GPW rósł o ponad 10 proc. Wcześniej cała spółka była wyceniana przez rynek na niespełna 30 mln zł.

Więcej w środowym wydaniu „Pulsu Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy